Klika rad dla „Nowicjuszy”

Oakley Uphill Race Śnieżka za nami.
3 września 2015
zdobywca Śnieżki
27 kwietnia 2016
Oakley Uphill Race Śnieżka za nami.
3 września 2015
zdobywca Śnieżki
27 kwietnia 2016

W dniu startu wstań wcześnie, zjedz porządne śniadanie (węglowodany złożone) na minimum dwie godziny przed startem. Pamiętaj o uzupełnianiu płynów – woda mineralna, izotoniki.
Przygotuj odpowiednio rower do startu. Sprawdź działanie wszystkich mechanizmów, szczególnie zwróć uwagę na hamulce – bardzo przydatne przy powrocie ze Śnieżki.

W zależności od rodzaju roweru jaki posiadasz (full lub sztywniak) ustaw odpowiednie ciśnienie w oponach. Wielu zawodników jeżdżących „hardtailami” specjalnie na ten wyścig obniża ciśnienie w oponach. Robią to celowo gdyż nawierzchnia większości trasy podjazdu jest kamienista i wybijająca z rytmu pedałowania.

Pamiętaj, że na szczycie Śnieżki będzie na pewno zimniej niż na dole w Karpaczu. Przygotuj sobie odpowiednie ubranie, które oddasz nam do biura zawodów przed startem, a które my wwieziemy na szczyt dla Ciebie.

Zrób lekką rozgrzewkę, pamiętaj, że to krótki ale ciężki wyścig, który od pierwszych metrów startuje od razu pod górę. Przygotuj się na wysokie tempo od pierwszych metrów.
Na trasie będzie zlokalizowany bufet, skorzystaj z izotoników i bananów, które będziemy serwować.
Postaraj się dojechać do szczytu bez schodzenia z roweru – to trudne, ale możliwe. Najgorzej będzie w okolicach Strzechy Akademickiej oraz na końcówce do Śnieżki.
Na mecie dostaniesz MEDAL oraz gromkie brawa. Odbierz swoje ubranie i zaczekaj na wspólny zjazd. W żadnym wypadku nie zjeżdżaj indywidualnie!!!
Podczas powrotu ze szczytu Śnieżki zjeżdżaj ostrożnie, kontroluj hamulce, nie wyprzedzaj samochodu pilota i nie zostawaj z tyłu za peletonem.
Pamiętaj również o tym, że na trasie poruszają się również turyści oraz kibice, więc zachowaj szczególną ostrożność.

Powodzenia!

To dobra okazja, żebyś miał(a) co opowiadać dzieciom i wnukom za parę lat.