21 lat Uphill Race Śnieżka

Opis trasy
23 marca 2011
21 lat tradycji
23 marca 2011
Opis trasy
23 marca 2011
21 lat tradycji
23 marca 2011

W Karpaczu od 21 lat na początku sierpnia, najwyższy szczyt Karkonoszy, Śnieżka, otwiera się dla kolarzy, z zupełnie innej perspektywy. Diallo Uphill Race Śnieżka to jedyna możliwość wjazdu na szczyt rowerem, w resztę dni roku na Śnieżkę można dostać się wyłącznie pieszo. Tylko na tą jedną niedzielę w roku Karkonoski Park Narodowy zezwala na zdobycie Śnieżki limitowanej liczbie osób…

W Karpaczu od 21 lat na początku sierpnia, najwyższy szczyt Karkonoszy, Śnieżka, otwiera się dla kolarzy, z zupełnie innej perspektywy. Diallo Uphill Race Śnieżka to jedyna możliwość wjazdu na szczyt rowerem, w resztę dni roku na Śnieżkę można dostać się wyłącznie pieszo. Tylko na tą jedną niedzielę w roku Karkonoski Park Narodowy zezwala na zdobycie Śnieżki limitowanej liczbie osób. Co roku 14 kilometrowy podjazd przyciąga najlepszych polskich i czeskich kolarzy, którzy chcą zmierzyć się z trasą. Śnieżka to najwyższy szczyt Czech oraz Sudetów, na który można wjechać rowerem, właśnie dlatego po mimo wielu lat wyścig się nie starzeje i cieszy się nie słabnącą popularnością. Startowali w nim najlepsi Polscy kolarze górscy tacy jak Andrzej Kaiser czy Maja Włoszczowska, ale rekord trasy 50,53 minuty należy do zeszłorocznego zwycięzcy Marka Galińskiego.

Diallo Uphill Race Śnieżka to wyjątkowy wyścig nie tylko ze względu na morderczy podjazd, dystans i miejsce, często mimo słońca na dole w Karpaczu, na szczycie czeka na zawodników mgła i niska temperatura. Ale kto z kolarzy nie chciałby się zmierzyć z najwyższym szczytem dostępnym dla rowerów w Polsce. Diallo Uphill Race Śnieżka – zmierz się z 14 kilometrowym podjazdem na szczyt Karkonoszy..