Tak było w 2012 roku

22 lata tradycji
23 marca 2012
Kross Uphill Race Śnieżka za nami!
23 marca 2013
22 lata tradycji
23 marca 2012
Kross Uphill Race Śnieżka za nami!
23 marca 2013

Dariusz Poroś ( MTB Votum Team ) i Michalina Ziółkowska ( Kross Racing Team ) zostali zwycięzcami Uphill Race Śnieżka 2012 w Karpaczu. Wyścig rowerowy Wjazd na Śnieżkę jest jedyną w roku możliwością zdobycia najwyższej góry w Polsce, na którą można wjechać rowerem. Dzięki uprzejmości Karkonoskiego Parku Narodowego na starci wyścigu stanęło 400 kolarzy górskich.

Karpacz przywitał uczestników piękną słoneczną pogodą, jednak próżno było wyszukiwać charakterystycznych dla Śnieżki talerzy, gdyż szczyt ukryty

był w gęstej zasłonie chmur. Na starcie przy temperatura wynosiła 20°C na, na mecie ledwo przekraczała 5°C.

Tradycyjnie start ostry odbył się na wysokości Restauracji Bachus. Początkowy, 4 km asfaltowy podjazd do Karpacza Górnego mocno rozciągnął stawkę, najmocniejsze tempo nadawał Mateusz Rybczyński ( Rybczyński S.Oliver MTB Team). W czołowej grupie znaleźli się też Patryk Kaczmarczyk ( Lechia Piechowice) oraz Łukasz Derheld i Krzysztof Brzuzek z Trek Gdynia. Za pierwsza grupą utworzyła się kolejna z Dariuszami Porosiem ( MTB Votum Team ) i Zasadą ( Okular MTB Team) na czele. Po wjeździe na brukowaną drogę prowadzącą na Śnieżkę na czele utrzymywała się dwójka: Kaczmarczyk – Rybczyński, za nimi podążała trójka – Poroś, Zasada, Brzuzek ze stratą 17 sekund na punkcie pomiarowym koło Strzechy Akademickiej.

Ostatni podjazd rozstrzygnął losy wyścigu, to tam zaatakował Darek Poroś i samotnie przekroczył linię mety, za nim finiszował Patryk Kaczmarczyk oraz Mateusz Rybczyński.
Wśród Pań najlepsza okazała się Michalina Ziółkowska ( Kross Racing Team) przed Małgorzatą Podgórską i Dominiką Niemiec ( MTB Lubawka ).
Metę na szczycie, po 14 km wspinaczki i 1000 m przewyższenia, osiągnęło 384 osób, na każdego czekał pamiątkowy medal Zdobywcy Śnieżki, unikatowa koszulka Zdobywcy Śnieżki.

Źródło materiału : naszemiasto.pl